Реал Мадрид и Байерн Мюнхен играят на Бернабеу при 0:1 в

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид - Байерн 0:1, отменен гол за белите

Реал Мадрид и Байерн Мюнхен играят на " Бернабеу " при 0:1 в реванш от полуфиналите в Шампионска лига. Първата среща в Мюнхен приключи 2:2. В 68-ата минута Алфонсо Дейвис откри резултата.

Карло Анчелоти прави една смяна в своя състав спрямо първата среща. Даниел Карвахал се завръща след наказване и заменя Лукас Васкес. Томас Тухел е предпочел юношата Александър Павлович за смекта на Леон Горетцка. Напълно възобновени са Матайс де Лихт и Серж Гнабри. Двамата заемат местата на Ким Мин-Джае и Томас Мюлер, които бяха титуляри на " Алианц Арена ".

Срещата стартира с корнер за " белите " още в началните секунди. След центрирането на Тони Кроос обаче не последва заплаха пред Мануел Нойер. Във 2-ата минута Конарда Лаймер опита извеждащ пас към Лирой Сане. Германецът овладя топката на гърди, след което беше заловен с двете ръце от Ферлан Менди пред наказателното поле, само че изненадващо основният рефер Шимон Марчиняк не отсъди нарушаване.

В 6-ата минута Даниел Карвахал получи отдясно и пусна изострен пас по земя в наказателното поле, само че Родриго се размина на сантиметри с топката. Малко по-късно Байерн провежда многоходова офанзива, при която Йозуа Кимих подаде към Джамал Мусиала пред наказателното поле. Офанзивният халф откри Серж Гнабри отдясно, който незабавно потърси далечния ъгъл, само че топката мина около вратата.

В 13-ата минута гредата избави баварците. Домакините извършиха бързо тъч, въпреки че на терена имаше две топки. Карвахал откри непокрития Винисиус, който се обърна и от десетина метра насочи удар в дясната греда. Топката се озова в Родриго, а той незабавно нанесе удар, избавен от Мануел Нойер, след което вратарят улови топката. Две минути по-късно шут на Винисиус мина над вратата.

В идващите минути Реал атакуваше повече, само че не затрудни защитата на немския исполин. В 27-ата минута Серж Гнабри получи поредна мускулна травма през този сезон, а на неговото място се появи Алфонсо Дейвис. Минута по-късно Йозуа Кимих напредна отдясно и опита пас в наказателното поле. Антонио Рюдигер мазета, само че топката се озова право в Хари Кейн, който нанесе удар без подготовка и принуди Андрий Лунин да избива в корнер.

В 40-ата минута Винисиус пусна изострен пас отляво към Родриго. Нападателят не съумя да играе с топката, която обаче беше ориентирана в очертанията на вратата, а Мануел Нойер с блестяща интервенция мазета в корнер. Три минути по-късно Лунин улови шут на Нусаир Мазрауи от към 20 метра.

В продължението на първата част Джамал Мусиала елегантно отстрани двама съперници и освободи доста пространство за Конрад Лаймер. Австриецът получи топката и опита да изведе Хари Кейн самичък против вратаря, само че подаването му беше прекомерно дълго.

Втората част стартира с добра опция за Байерн. Хари Кейн овладя в центъра на терена и подаде към Алфонсо Дейвис отляво. Канадецът напредна, оправи се с Даниел Карвахал и потърси далечния удар. След рикошет топката мина рисково над горната греда и излезе в корнер. В 53-ата минута Федерико Валверде насочи удар от далечна отдалеченост, който беше безпределно неакуратен.

Секунди по-късно Хари Кейн се пребори с Начо и Ферланд Менди, навлезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, само че Андрий Лунин съумя да избие. В 55-ата минута Винисиус проби отляво, направи няколко финта против Матайс де Лихт и пусна паралелен пас към Родриго. Бразилецът съумя да изпревари Ерик Дайър и да нанесе удар, само че около вратата.

В 59-ата минута Конрад Лаймер фаулира Джуд Белингам пред наказателното поле. Родриго извърши директния свободен удар и насочи в долния десен ъгъл, само че Мануел Нойер блесна със избавяне. Секунди по-късно баварците лишиха топката в полето на домакините, само че Джамал Мусиала не съумя да комбинира с Лирой Сане.

Реал незабавно отговори с следващ пробив на Винисиус отляво. Бразилецът навлезе в наказателното поле и шутира сред двама футболисти на гостите и провокира ново избавяне на Нойер.

Отговорът на баварците не закъсня. В 66-ата минута Алфонсо Дейвис получи от Александър Павлович отляво. Фланговият футболист напредна и подаде към Джамал Мусиала, който без да се бави насочи удар, само че Лунин съумя да избие в корнер.

В 68-ата минута Байерн поведе. Хари Кейн с безукорен пас откри Алфонсо Дейвис отляво. Канадецът овладя топката, оправи се с Ферлан Менди, навлезе в наказателното поле и с магичен шут в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря - 0:1.

Реал Мадрид - Байерн 0:1

0:1 Алфонсо Дейвис (68)

Реал: Андрий Лунин, Даниел Карвахал, Начо, Антонио Рюдигер, Ферлан Менди, Орелиен Чуамени (69 - Едуардо Камавинга), Тони Кроос (69 - Лука Модрич), Джуд Белингам, Федерико Валверде, Родриго, Винисиус

Треньор: Карло Анчелоти